Monday, December 06, 2021

Jota


Jota je pasulj sa kiselim kupusom i suvim mesom. 
Osim ukusa, mnogo mi se sviđa naziv ovog jela, zvuči kao iz knjige Uroša Petrovića.

Sunday, September 12, 2021

Piletina sa grožđem



Kako vam zvuči grožđe u slanom jelu? Dobro ili ne?

Sunday, August 22, 2021

PPP špagete



Šta je PPP? Paprike, panceta i pavlaka! 
Najčešći letnji ručak u poslednjih par godina, jer je jednostavan i jer moji obožavaju!

Thursday, July 22, 2021

Salata od paradajza, gorgonzole i borovnica


Letnja salata neobičnog sastava i priča o užurbanom popodnevu uoči njenog nastanka

Tuesday, July 20, 2021

BAN kolač


Nazvala sam ga BAN kolač, jer je od banana, i jer ga treba banovati, zabraniti, koliko je zarazan!

Tuesday, April 20, 2021

Zlatne reform kocke (i sve o kuvanju fila na pari)

u saradnji sa Mlekoprodukt-om

Blondie verzija čuvene reform torte, sa lešnicima umesto oraha i belom čokoladom umesto crne, u formi sitnih kolača!

Sunday, March 07, 2021

M(r)ak kuglice




Tamne k'o noć, a mrak koliko su ukusne, pa im se ime samo nametnulo - MRAK kuglice!

A zapravo su kuglice od maka i Oreo keksa, malo lepljive i mnogo zarazne!

Thursday, February 11, 2021

Čorbast pasulj


Koliko pasulja, toliko luka i toliko suvih kostiju. Prosto k'o pasulj!

Saturday, December 19, 2020

Američke projačinke


Projačinke su nastale u žurbi, kad nisam imala vremena da grejem rernu i pečem klasične projice, pa sam ih spremila na tiganju kao američke palačinke i oduševila se!

Monday, December 14, 2020

Sarma od kiselog kupusa



Pred vama je recept za klasičnu sarmu od kiselog kupusa i fotografije postupka pripreme, uz uvodnu priču koja nema toliko veze sa samom sarmom, koliko sa mojim uspomenama. Kod ovakvih jela, koja se uglavnom prave na "otprilike", ja volim da izvučem okviran odnos sastojaka da mi jelo bude "taman".