Wednesday, March 04, 2020

Nepečeni cheesecake



Napustila sam stari recept za nepečeni čizkejk. Sad pravim samo ovaj, goli, pa ga oblačim po potrebi. 


Sunday, February 02, 2020

Brze pogačice sa čvarcima


Pred vama je recept za pogačice sa čvarcima koje su gotove za sat vremena! A recept napisan jasno i uslikan detaljno, da uspe i potpunim početnicima! :)

Sunday, January 05, 2020

Keks perece




Anketiram ukućane, šta bi ko hteo slatko da spremim za NG.
Pavle (13) prilično spremno kaže "Bečke štrudle"!
Ja u zbunu, ne pamtim kad sam štrudlu pravila, ni ovu našu a kamo li neku bečku, al' štajaznam, demencija možda uzanapredovala, pa upitah gde je to jeo i kad.


Sunday, November 10, 2019

Pašteta od prosa



Treba mi re-fresh. Neki sopstveni F5 da kliknem. Na mnogim poljima, pa i na prehrambenom.

Monday, October 14, 2019

Medne kikiriki kuglice



Recept za brze, posne kuglice na bazi kikiri putera, meda i ovsenih pahuljica

Friday, October 11, 2019

Aloo paratha



Šta je aloo paratha? Indijske tortilje punjene krompirom.
Šta ti bi, Majo, pa da to praviš? Čitaj dalje i sve će ti biti jasno!

Sunday, August 25, 2019

Brze kiflice




Kiflice po ovom receptu ne mogu da ne uspeju. Čak i oni koji za sebe kažu da im ne idu testa - više neće moći to da tvrde!

Monday, July 22, 2019

Kačamak



U slavu jednostavnosti, danas vam donosim recept za kačamak i osvrt na scenu iz sive svakodnevice, koja se, zapravo, sasvim jednostavno rešava...


Sunday, June 30, 2019

Patlidžan sa lukom i paradajz sosom




Ne pamtim da mi je vreme ikada teklo ovako brzo, kao sada, u srednjim četrdesetim. 

Friday, May 24, 2019

Krem čorba od pečuraka i #LidlGastroZvezda

U saradnji sa LIDL Srbija


Recept za krem čorbu sa pečurkama mi čuči u draftu već dugo. Jer imam jednu baš staru i baš nikakvu fotku, sve čekam da napravim bolju, pa onda da objavim. Ali svaki put kad spremam ovu čorbu nešto iskrsne i uvek kažem “slikaću sledeći put”. 
I tako u krug.