Sunday, March 07, 2021

M(r)ak kuglice




Tamne k'o noć, a mrak koliko su ukusne, pa im se ime samo nametnulo - MRAK kuglice!

A zapravo su kuglice od maka i Oreo keksa, malo lepljive i mnogo zarazne!

Thursday, February 11, 2021

Čorbast pasulj


Koliko pasulja, toliko luka i toliko suvih kostiju. Prosto k'o pasulj!

Saturday, December 19, 2020

Američke projačinke


Projačinke su nastale u žurbi, kad nisam imala vremena da grejem rernu i pečem klasične projice, pa sam ih spremila na tiganju kao američke palačinke i oduševila se!

Monday, December 14, 2020

Sarma od kiselog kupusa



Pred vama je recept za klasičnu sarmu od kiselog kupusa i fotografije postupka pripreme, uz uvodnu priču koja nema toliko veze sa samom sarmom, koliko sa mojim uspomenama. Kod ovakvih jela, koja se uglavnom prave na "otprilike", ja volim da izvučem okviran odnos sastojaka da mi jelo bude "taman".

Wednesday, December 02, 2020

Tart sa maslinama i mirođijom



Kako je korona unela sreću u moj život i recept za super fini slani tart, kao uvod u novogodišnju večeru.

Monday, October 12, 2020

Torta od susama


torta od susama

Na engleskom bi ovo bio pound cake, butter cake ili coffee cake. Na srpskom bi bio samo - kolač. Ali raskošan, pa može da se nazove i tortom...

Saturday, September 19, 2020

Low carb susam mafini


Low carb muffins
slani susam mafini bez brašna
Slani mafini sa mlevenim susamom umesto brašna.

Thursday, September 17, 2020

Džambalaja


Džambalaja
Džambalaja

Jednostavno one-pot jelo od pirinča, piletine, kobasice i morskih plodova. Skroz novo za mene, a veoma ukusno!

Friday, September 04, 2020

Kob salata

Cobb Salad
Cobb Salad

Kob salatu čini postelja od zelene salate i rukole, raspoređena na plitak oval, preko koje se ostali sastojci ređaju u redovima.

Wednesday, August 26, 2020

Bloody Mary

koktel Krvava Meri
Recept za koktel Bloody Mary i preporuka za jedan super kuvar!